Korzyści z domowej fizjoterapii

Fizjoterapia w ramach wizyt domowych, znana również jako opieka domowa, jest idealna dla tych, którzy potrzebują fizjoterapii, ale nie są wystarczająco mobilni lub nie mogą umówić się na wizytę. W Fizjoarena oferujemy fizjoterapię z wizytą domową, która może być szczególnie pomocna, jeśli masz trudności z codziennymi czynnościami, takimi jak chodzenie, wchodzenie po schodach lub wstawanie i wstawanie z łóżka. Niezależnie od tego, czy cierpisz na problemy z równowagą, upadłeś lub niedawno przeszłaś operację, możemy pomóc poprawić siłę, równowagę, mobilność i pewność siebie w domu i na zewnątrz. Naszym celem jest, abyś wrócił do robienia tego, co kochasz i umożliwił Ci jak najpełniejsze życie.

Na czym polega fizjoterapia domowa?

Umawiamy się na wstępną rozmowę telefoniczną z fizjoterapeutą, który zajmie się niektórymi szczegółami Twojego problemu. Oraz niektóre dane osobowe, takie jak data urodzenia, adres i dane kontaktowe. Następnie można umówić się na wizytę wstępną. Pierwsza wizyta trwa 1 godzinę i obejmuje 15-minutową ocenę telefoniczną. Następnie wszystkie wizyty kontrolne trwają 45 minut. Wszystkie nasze domowe wizyty fizjoterapeutyczne są nastawione na cele uzgodnione między Tobą a Twoim terapeutą. Z ostatecznym celem poprawy jakości życia.

Po kompleksowej ocenie w Twoim domu zapewnimy Ci dostosowany do Twoich potrzeb program rehabilitacji. Ze zindywidualizowanymi poradami i jasnym planem dalszego rozwoju. W razie potrzeby, zabiegi praktyczne mogą być również stosowane w twoim domu. Może to obejmować masaże i mobilizacje stawów, które można wykorzystać jako część promowania powrotu do zdrowia. Wizyty są dopasowane do Ciebie.

Zachęcamy krewnych lub małżonków do obecności tak często, jak ich wkład i pomoc jest cenna. W niektórych przypadkach możemy pomóc, ucząc krewnych technik, które pomogą Ci w powrocie do zdrowia lub w ciągłej konserwacji. Fizjoterapia domowa może być tak samo skuteczna jak fizjoterapia w klinice, a korzystanie z przedmiotów gospodarstwa domowego wraz z przenośnym sprzętem, który możemy ze sobą zabrać, może zapewnić niemal takie same warunki.

Dlaczego potrzebuję selekcji telefonicznej?

Uważamy, że rozpoczęcie oceny od selekcji telefonicznej jest konieczne, ponieważ gwarantuje to, że dobierzemy do Ciebie odpowiedniego fizjoterapeutę z naszego zespołu. Pomaga nam również ocenić Twoje indywidualne potrzeby i cele, a także pozwala ustalić problem, w czym rzeczywiście możemy pomóc. Rozmawiając przez telefon, Twój fizjoterapeuta do domu może poznać Twoje potrzeby i określić Twoje oczekiwania. Możemy również ustalić logistykę pod kątem lokalizacji, czasu dojazdu, dostępności umówionej wizyty oraz tego, czy są jakieś konkretne elementy wyposażenia, które trzeba byłoby zabrać ze sobą na umówione spotkanie.

Jakie są zalety fizjoterapii domowej?

Istnieje wiele korzyści płynących z fizjoterapii w domu, niektóre z nich to:

• Wygoda – wiele osób znajduje komfort po prostu w swoim własnym domu. Indywidualni i/lub członkowie rodziny nie muszą brać czasu wolnego od pracy, aby towarzyszyć bliskim na sesjach terapeutycznych, ani wydawać pieniędzy na transport i koszty parkowania. Eliminuje również zmęczenie, którego można doświadczyć podczas podróży, oszczędzając w ten sposób energię i motywację do samej sesji fizjoterapeutycznej.

• Znajomość – z domowym fizjoterapeutą znajdujesz się w znajomym środowisku, dzięki czemu czujesz się najbardziej komfortowo i zrelaksowany. To z kolei usprawni leczenie, będąc bardziej zrelaksowanym i bardziej ciesząc się sesjami. Osoba ta zapozna się również lepiej z ćwiczeniami, które musi wykonać samodzielnie i będzie lepiej przygotowana do wykonywania tych ćwiczeń pomiędzy sesjami fizjoterapeutycznymi, co z kolei poprawi ich ogólny wynik. Czas leczenia można wykorzystać do budowania siły, optymalizacji mobilności i podejmowania kroków w kierunku niezależności i pewności siebie we własnym otoczeniu.

• Bezpieczeństwo – wizyty w domu mogą być pomocne w ocenie ryzyka i doradztwie, aby środowisko domowe było bezpieczniejsze, na przykład po upadku. Możemy również zapewnić ergonomiczne porady, aby ułatwić wykonywanie codziennych zadań. W wielu przypadkach ćwiczenia mogą być dostosowane do poruszania się po własnym domu, dając w ten sposób praktyczne umiejętności potrzebne do bezpiecznego życia.

• Po operacji – dla każdego, kto przeszedł operację, taką jak wymiana stawu kolanowego lub biodrowego, fizjoterapia jest kluczem do dobrego powrotu do zdrowia. Prowadzenie pojazdu po operacji jest często niemożliwe lub wskazane, a nawet podwiezienie od opiekunów, przyjaciół lub rodziny może być trudne ze względu na pracę i inne zobowiązania. Rehabilitacja w domu może być najlepszym lub jedynym rozwiązaniem. Seria wizyt domowych może zapewnić, że po operacji nie zostanie stracony czas, od przejścia do powrotu do zdrowia z korzyściami spersonalizowanego programu fizjoterapeutycznego, gdy pacjent nie jest w stanie podróżować.

Kto skorzystałby na fizjoterapii w domu?
Fizjoterapia domowa jest szczególnie korzystna dla tych, którzy z jakiegokolwiek powodu mieliby trudności z dostaniem się do przychodni. Może to obejmować między innymi:

– Operacja wymiany stawu
– Rehabilitacja pooperacyjna
– dolegliwości mięśniowo-szkieletowe np. bóle pleców, karku, kolan itp
– Ograniczona mobilność, funkcja lub równowaga
– Trudności w poruszaniu się po domu lub na zewnątrz, na przykład wchodzenie lub wychodzenie z łóżka, wanny lub samochodu
– Strach przed wyjściem z domu
– Pacjenci zagrożeni lub z obawą przed upadkiem
– Uogólnione lub odkształcenie całego ciała (osłabienie) na przykład po chorobie lub urazie.

Dlaczego jest droższy niż zwykły fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta w domu jest droższy niż fizjoterapeuta w klinice z powodu dodatkowych kosztów, na przykład czasu i kosztów dojazdu do domu osoby i sprzętu transportowego. W przypadku fizjoterapeuty obejmuje to również „samotną pracę”, co wiąże się z większymi względami prawnymi i bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że zgodzisz się, że korzyści płynące z domowej fizjoterapii znacznie przewyższają koszty.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.