Jak pomóc córce przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa

Pozostawienie zaufanego pediatry i wizyta u położnika-ginekolog dziecięcy warszawa (OBGYN) to kamień milowy w życiu nastolatka. Wielu pediatrów czuje się komfortowo i dobrze wyszkolonych, aby przyjmować swoich małych pacjentów w okresie dojrzewania i szkoły średniej. Jeśli Twój pediatra uważa, że ​​nadszedł czas, aby przekazać pałeczkę i wysłać Cię do ginekologii, może zasugerować i udzielić przemyślanego skierowania.

 

Pierwsza wizyta u ginekologa

Zaleca się, aby dziewczęta w wieku od 13 do 15 lat po raz pierwszy udały się na ginekologię z błogosławieństwem pediatry. Już pierwsza wizyta może być tylko rozmową, która uspokoi nerwy i przygotuje grunt pod długotrwały i zaufany związek. Ważne jest również leczenie nadżerki w Warszawie.

Położnictwo odegra dużą rolę w pomaganiu dorastającej dziewczynie w zrozumieniu ciągłego wpływu dojrzewania na organizm, wszelkich problemów z miesiączką, skurczów, trądziku, wagi, zdrowych związków, kontroli urodzeń, bezpiecznego seksu, seksualności, alkoholu, narkotyków, palenie i przejmowanie kontroli nad swoim ciałem oraz upewnianie się, że otrzymała szczepienie przeciwko HPV.

Ważne jest, aby nie denerwowała się, jeśli odrobiłaś pracę domową i wybrałaś ginekologa, który spotyka się z nastolatkami i jest znany z tego, że cieszy się zaufaniem, jest uprzejmy i wrażliwy na obawy i potrzeby medyczne dorastającej dziewczyny. Ginekolog musi czuć się komfortowo, zapewniając nastolatkowi opiekę w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i antykoncepcję, jeśli jest to konieczne. Twoim zadaniem jest znaleźć lekarza, który może być mistrzem opieki zdrowotnej Twojej córki.

Dobrą wiadomością jest to, że pierwsza wizyta może być tylko rozmową i/lub badaniem zewnętrznym, aby upewnić się, że z jej sromem wszystko jest w porządku. Można przeprowadzić badanie ogólne, które obejmuje sprawdzenie wzrostu, wagi, ciśnienia krwi, próbkę moczu, a nawet badanie tarczycy i piersi, jeśli czuje się komfortowo.

Co robię, gdy widzę pierwszego pacjenta?

Kiedy widzę dziewczynę na pierwszą wizytę u ginekologa, chcę, żeby zbadała i poznała swoje ciało, więc dam jej możliwość wzięcia lustra i spojrzenia na jej srom i wejście do pochwy, jeśli jest zainteresowana. Jeśli nie będzie na to gotowa podczas pierwszej wizyty, w przyszłości będzie o wiele więcej okazji do poznania jej damskich części.

Wewnętrzne badanie miednicy nie zostanie przeprowadzone, chyba że pacjentka ma nieregularne miesiączki, bóle miednicy, upławy, swędzenie pochwy lub nie ma potrzeby badania na infekcje przenoszone drogą płciową. Badanie cytologiczne na raka szyjki macicy obejmuje badanie wewnętrzne i rozpoczyna się dopiero w wieku 21 lat.

Twoja córka powinna wiedzieć, że może przyprowadzić Ciebie, BF, F lub pielęgniarkę do pokoju, jeśli i kiedy będzie potrzebować badania.

Poufność między pacjentem a lekarzem jest kluczowa
Teraz weź głęboki oddech… kwestia poufności jest ważna dla ginekologa, aby przekazać twojej córce. Musi czuć się tak, jakby mogła swobodnie i otwarcie rozmawiać ze swoim ginekologiem sam na sam, bez reperkusji rodzicielskich.

Powinna nastąpić samotna rozmowa z ginekologiem. Należy pamiętać, że ginekolog zawsze będzie miał na uwadze dobro Twojej córki.

Jeśli przegapiłeś to okno, nadszedł czas, aby porozmawiać z pediatrą o dokonaniu zmiany. To doświadczenie jest kamieniem milowym w opiece zdrowotnej zarówno dla Ciebie, jak i Twojej córki. Możesz to zrobić!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.