Jak przygotować zwierzaka do ruchu

Większość z nas będzie musiała przeprowadzić się przynajmniej kilka razy przez całe życie. Przeprowadzka to ekscytujący czas, ale może też być stresujący. Rzeczy takie jak pakowanie, zmiana adresu i inne rzeczy mogą sprawić, że wielki ruch będzie wielkim obowiązkiem. Chociaż może to zająć trochę czasu i wysiłku, zwykle przeprowadzka może być ogólnie pozytywnym doświadczeniem. Ruch może być również stresujący dla zwierzaka. Dlatego dobrze jest jak najlepiej przygotować zwierzaka do przeprowadzki. W tym poście znajdziesz wskazówki, jak przygotować zwierzaka do dużego ruchu. Niektóre będą pomagać twojemu zwierzakowi, niektóre będą pomagać tobie, a inne będą przypomnieniem do podążania po drodze.

1. Zachowaj spokój!

Po pierwsze, ważne jest, aby zachować spokój podczas ruchu. Jeśli coś się stresujesz, spróbuj zrobić sobie przerwę od poruszania się na kilka minut. Spacer, oglądanie programu telewizyjnego lub wypicie filiżanki kawy może pomóc Ci się uspokoić i wrócić na właściwe tory. Badania wykazały, że psy naśladują ludzkie emocje i osobowość , więc jeśli jesteś zdenerwowany lub zestresowany podczas przygotowań do przeprowadzki, istnieje duża szansa, że ​​Twój pies też będzie. Dotyczy to całego procesu planowania, pakowania i faktycznego przeprowadzki. Jeśli więc nie chcesz zajmować się niespokojnym zwierzakiem w tym samym czasie, co inne problemy, mądrym pomysłem jest zachowanie spokoju przez cały proces. Poczytaj przeprowadzki Wrocław opinie i wybierz najlepszą firmę do transportu.

2. Zaktualizuj tagi dla psów i kotów

Jeśli obecnie nie masz zawieszki na obroży swojego zwierzaka, powinieneś poważnie rozważyć jej zakup. Jeśli ktoś znajdzie zwierzę bez obroży, może zabrać je do schroniska dla zwierząt. Utracie zwierzaka można zapobiec, ale jest to zbyt częste, więc należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby je chronić, szczególnie podczas przeprowadzki. Bez względu na to, jak bardzo twój zwierzak może cię kochać, twoją rodzinę i dom, czasami zwierzęta się gubią. Zwierzęta są bardzo ciekawskie i często zdarza się, że kot lub pies uciekają, zwłaszcza podczas przeprowadzki. W związku z tym ważne jest, aby zaktualizować identyfikatory swojego zwierzaka o nowy adres. Jeśli nie, ludzie mogą próbować zwrócić zwierzaka na stary adres.

3. Złóż wizytę weterynarzowi

Przed przeprowadzką powinieneś również udać się na ostatnią wizytę u weterynarza. Twój weterynarz powinien być w stanie zapewnić ci niezbędną dokumentację medyczną i dokumenty, których będziesz potrzebować, uzupełnić wszelkie leki dla zwierząt i upewnić się, że twoje zwierzę jest zdrowe. Wiele stanów wymaga, aby zwierzęta posiadały zaświadczenie o inspekcji weterynaryjnej , więc upewnij się, że masz taki certyfikat , jeśli przeprowadzasz się do nowego stanu. Jeśli nie, nie ma gwarancji, że Twoje zwierzę będzie mogło zostać przetransportowane.

4. Znajdź weterynarza w swoim nowym mieście lub okolicy

Jeśli przeprowadzasz się daleko, istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał znaleźć nowego weterynarza dla swojego zwierzaka. Może to być trudny proces, ponieważ każde miasto ma dziesiątki do wyboru. Szukając weterynarza, powinieneś mieć pewność, że zatrudnisz kogoś doświadczonego, wykształconego i posiadającego wiele pozytywnych recenzji online. Oczywiście dobrym pomysłem jest również zapytać obecnego weterynarza o zalecenia dotyczące obszaru, do którego się przenosisz. W każdym razie mogą mieć jakieś istotne sugestie, od których można rozpocząć wyszukiwanie.

5. Zachowaj ulubione rzeczy swojego zwierzaka

Podczas przeprowadzki często sprzedaje się lub wyrzuca stare przedmioty, których już nie potrzebujesz. Niektórzy robią to, aby zmniejszyć, a inni robią to, ponieważ chcą ich zastąpić. Podczas gdy robienie bilansu tego, co masz i pozbycie się niektórych rzeczy jest dobrym pomysłem, powinieneś uważać na to, jeśli chodzi o przedmioty, które ma lub używa Twój zwierzak, dobrze znaleźć specjalistów wykonujących transport i przeprowadzki. Chociaż niektóre z ich zabawek, łóżka, koców i innych rzeczy mogą być stare, powinieneś starać się ich nie pozbywać ani nie wymieniać. Znajomy zapach i dotyk tych przedmiotów może ułatwić przeprowadzkę, czyniąc zwierzaka bardziej komfortowym w nowym domu. Może również pomóc im zachować spokój i relaks przed faktycznym ruchem. Zapach jest bardzo ważny dla psów , więc pamiętaj o tym.

6. Trzymaj się rutyny tak często, jak to możliwe

Tygodnie rezerwacji przeprowadzki mogą być niesamowicie gorączkowe. Rzeczy się pakują, pokoje się zmieniają, a cały dom, do którego przyzwyczajone są Twoje zwierzęta, będzie inny. Może to je zdezorientować i zestresować, co może prowadzić do innych zachowań i zachowań. Aby zwalczyć ten potencjalny niepokój, najlepiej trzymać się rutyny, jaką masz dla swoich zwierząt, tak bardzo, jak to możliwe, pozostawiając pewien poziom znajomości i struktury. Pomoże im to również szybciej poczuć się komfortowo w nowym domu.

7. Zabierz ze sobą „torbę na zwierzę” na czas

Bez względu na to, gdzie się poruszasz, prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za transport swojego zwierzaka. Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś samochodem ze zwierzętami, wiesz, że czasami może to być trudne doświadczenie. Aby pomóc, warto przygotować i zabrać ze sobą „torbę na zwierzaka”. Ta torba powinna zawierać jedzenie, dodatkową wodę, smakołyki, zabawki, koce i ręcznik do sprzątania po wypadkach. Wszystko, o czym myślisz, że Twój zwierzak może potrzebować podczas podróży.

8. Przedstaw je do ich skrzyni lub hodowli

Chociaż nie zawsze tak jest, wiele zwierząt domowych wymaga klatki lub budy podczas przemieszczania się przez dłuższy czas. Jeśli używasz nowej skrzyni, upewnij się, że Twój zwierzak jest w pełni przedstawiony przed wyruszeniem w podróż. Bez tego jazda ze swoim zwierzakiem może prowadzić do dodatkowego niepokoju zarówno dla Ciebie, jak i zwierzęcia.

9. Trzymaj swojego zwierzaka z dala od zgiełku

Oprócz zachowania spokoju, zapobiegnie to również potencjalnej ucieczce podczas ruchu. Jeśli zdecydujesz się trzymać je w domu w oddzielnym pomieszczeniu, upewnij się, że są odpowiednio karmione i nawadniane. Ruch może być głośny. Zamiast pozwolić swojemu zwierzakowi wędrować, trzymaj je w najcichszym miejscu, jakie możesz znaleźć. W dni pakowania lub przeprowadzki dobrze jest nawet zostawić zwierzaka z przyjacielem lub członkiem rodziny.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.