Znaczenie regularnych przeglądów kotła

Pewna ankieta przeprowadzona w 2019 roku wykazała, że ​​20% osób posiada kotły, które nie były serwisowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 18% ankietowanych stwierdziło, że serwisowanie nie jest konieczne, chyba że zepsuł się kocioł. Chociaż serwis kotła wygląda na zbędny wydatek, jest to bardzo ważne. Dzisiaj przedstawimy 6 najważniejszych powodów, dla których warto co roku serwisować kocioł.

1. DBA O BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DOMU

Może być trudno zauważyć niektóre problemy z kotłem, które mogą się pogorszyć i spowodować pożary, wycieki gazu, wybuchy i zatrucie tlenkiem węgla. Dobrą wiadomością jest to, że coroczna inspekcja może pomóc zidentyfikować takie problemy i zapewnić bezpieczeństwo w domu. Problemy te zostaną usunięte, gdy zostaną zidentyfikowane podczas serwisowania kotła.

Pamiętaj też, że tlenek węgla jest śmiertelny i można go zidentyfikować tylko za pomocą detektora tlenku węgla. W związku z tym dobrze jest upewnić się, że w pobliżu kotła zainstalowany jest czujnik, aby zapobiec zatruciu tlenkiem węgla. Duer.pl chroni społeczeństwo i utrzymuje najwyższe profesjonalne standardy w branży grzewczej.

2. OBNIŻA KOSZTY ENERGII

Jeśli nie masz bojlera w serwisie, zacznie on tracić wydajność, zwiększając tym samym rachunek za gaz. Coroczny przegląd utrzyma kocioł w doskonałym stanie i zapobiegnie marnowaniu paliwa grzewczego, a tym samym obniży koszty energii.

3. POMAGA UNIKNĄĆ KOSZTOWNYCH NAPRAW

Serwis kotła jest tańszy niż naprawa lub wymiana kotła. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze, dobrze jest rozważyć serwis kotła co 12 miesięcy. Należy pamiętać, że regularne prace konserwacyjne sprawią, że system grzewczy będzie bardziej niezawodny i zmniejszy prawdopodobieństwo konieczności kosztownej naprawy.

4. ZACHOWA WAŻNOŚĆ TWOJEJ GWARANCJI

Gwarancja na nowy kocioł będzie ważna tylko wtedy, gdy będzie on często serwisowany co 12 miesięcy. W przeciwnym razie gwarancja zostanie unieważniona. Większość producentów wymaga, aby inżynier Gas Safe co roku sprawdzał kocioł, aby naprawy były objęte gwarancją.

5. ZAPOBIEGA AWARIOM ZIMOWYM

Jeśli Twój kocioł zostanie oddany do serwisu przed najzimniejszymi miesiącami, nie będziesz musiał martwić się o żadne problemy z systemem grzewczym w okresie zimowym. Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, że nie ma nic gorszego niż włączanie ogrzewania w najzimniejszych miesiącach tylko po to, by uświadomić sobie, że Twój system grzewczy ma problemy. Kiedy tak się stanie, twój dom będzie zamarznięty, a członkowie twojej rodziny będą w złym humorze, ponieważ jest im zimno. Serwisowanie kotła co 12 miesięcy może pomóc w uniknięciu takiej sytuacji.

6. UTRZYMUJE LEGALNOŚĆ TWOJEJ FIRMY, JEŚLI JESTEŚ WŁAŚCICIELEM

Jako wynajmujący jesteś prawnie zobowiązany do uzyskania rocznego certyfikatu bezpieczeństwa gazowego od inżyniera. Ten certyfikat pokazuje, że wszystkie kotły, urządzenia gazowe, rurociągi i przewody spalinowe w wynajmowanej nieruchomości zostały sprawdzone, naprawione i dobrze utrzymane.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.