Oznaki, że masz wyciek z kanalizacji

Woda może spowodować ogromne szkody w obszarach, przez które przepływa. Wystarczy spojrzeć na Wielki Kanion! Wiele powierzchni w Twoim domu nie jest wodoodpornych: płyta gipsowo-kartonowa, dywany i drewniane szafki. Łatwo zauważyć, że przeciek może spowodować ogromne, kosztowne szkody.

Czasami przeciek hydrauliczny jest nagły i oczywisty. Ale często dzieje się to powoli. Jeśli nie zostanie szybko rozwiązany, woda może wsiąknąć w twój dom, powodując gnicie i próchnicę. Skąd będziesz wiedzieć, że zaczął się powolny wyciek, zwłaszcza gdy twoja instalacja hydrauliczna znajduje się za ścianami lub w szafkach? Istnieją oznaki, które mogą naprowadzić Cię na przeciek w instalacji wodno-kanalizacyjnej w Twoim domu i poinformować, że nadszedł czas, aby skontaktować się z ekspertem w dziedzinie hydrauliki.

Woda, którą słyszysz

Odgłosy kapania i ściekania, które pojawiają się, gdy nie używasz urządzenia, takiego jak pralka lub zmywarka, są bardzo wyraźnymi oznakami, że coś jest nie tak. Wyciek, który tworzy wystarczającą ilość wody, aby był słyszalny, jest prawdopodobnie znaczący i należy natychmiast skontaktować się z hydraulikiem.

Uszkodzenia od wody, które możesz zobaczyć

Stały przepływ nawet niewielkiej ilości wody może powodować gromadzenie się na powierzchniach. Nowa plama na suficie w bardzo deszczowym okresie może wskazywać na nieszczelność dachu, ale jeśli pojawiła się podczas suchej pogody lub w miejscu, w którym nie ma nieszczelności dachu, prawdopodobnie przyczyną jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Ale nie wszystkie uszkodzenia wody wyglądają jak kałuża. Bulgotanie, wybrzuszenia lub wyboczenia ścian, drzwi lub podłóg mogą również wskazywać, że woda spęczniała materiały, z których są wykonane.

Uszkodzenia od wody, które możesz wyczuć

Czy zauważyłeś zapach stęchlizny wokół swojego domu? Czy znalazłeś miejsca, które mogą być pleśnią? Czy istnieją obszary, w których pleśń wcześniej nie rosła, a teraz rośnie tak, jakby była to popularna nowa uprawa? Wilgotność spowodowana nadmiarem wody przepływającej przez Twój dom tworzy idealne środowisko do rozwoju pleśni. Pleśń jest nie tylko brzydka i nieprzyjemnie pachnie, ale także niezdrowe jest oddychanie – i jest to znak, że twoja instalacja wodociągowa musi zostać sprawdzona pod kątem wycieków.

Pęknięcia w fundamencie Twojego domu

Starsze domy mają tendencję do osiedlania się z biegiem lat, a powierzchowne pęknięcie fundamentu nie powinno być niespodzianką. Ale wiele pęknięć lub nagły rozwój nowych pęknięć jest powodem do niepokoju. Jedną z możliwych przyczyn jest wyciek płyty lub podziemny wyciek z instalacji wodociągowej. Ważne jest, aby mieć profesjonalną pomoc w ocenie, czy tak jest.

Zwiększone rachunki za wodę

Ostateczną oznaką podstępnego przecieku nie jest nawet coś, co odkryjesz w ścianach, podłogach lub fundamentach domu. To coś, co odkryjesz w swojej skrzynce pocztowej (lub skrzynce odbiorczej poczty e-mail). Wzrost rachunków za wodę jest zwykle spowodowany przyczynami, o których już wiesz, takimi jak napełnianie basenu. Kiedy Twoje rachunki za wodę rosną i nie wiesz dlaczego, może być tak, że wyciek wody powoduje niewidoczne szkody gdzieś w Twoim domu, a także powoduje szkody na Twoim koncie bankowym.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.