Jak utrzymać ciepło w biurze, gdy klimatyzacja jest poza Twoją kontrolą?

Jeśli pracujesz w korporacji, prawdopodobnie doświadczyłeś mrozu, jaki panuje w klimatyzacji biura. Niektóre budynki biurowe mają scentralizowany system klimatyzacji, co oznacza, że ​​nie masz absolutnie żadnej kontroli nad temperaturą, podczas gdy mniejsze biura mogą dać ci swobodę w dostosowywaniu temperatury, choć wymagałoby to uprzedniego uzyskania zgody współpracowników. W każdym razie radzenie sobie z zimnem to coś, przez co wszyscy musimy przejść.

Ciężkie i stresujące obciążenie pracą wystarczy, aby każda osoba stała się emocjonalnie zimna, ale to nie znaczy, że musisz przez to cierpieć fizjologicznie. Utrzymanie ciepła w biurze jest dość łatwe, a oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, gdy następnym razem palce zaczną drętwieć z zimna.

Wypij coś gorącego.

Kawa, herbata, a nawet po prostu gorąca woda.
Zaczynając od najbardziej oczywistego, gorący napój to najprostszy sposób na rozgrzanie się. Zakładając, że w Twoim biurze jest dystrybutor gorącej i zimnej wody, możesz zrobić sobie zdrową filiżankę herbaty (po prostu dobrze ją przygotuj ) lub kawę rozpuszczalną dla zastrzyku energii. Możesz także wyjść na drinka z pobliskiej kawiarni .

Użyj filiżanki lub kubka z pokrywką.

Do trzymania najlepiej nadają się papierowe kubki lub kubki ceramiczne. Pokrywy pomagają utrzymać ciepło.
Czasami nawet tak naprawdę nie potrzebujesz napoju (chociaż szkoda byłoby go nie spożywać). Wystarczy kilka minut w filiżance gorącego napoju, aby rozmrozić zmarznięte dłonie. Pokrywka powinna pomóc w utrzymaniu ciepła nieco dłużej.

Trzymaj kurtkę przy biurku lub w boksie.

Większość z nas w wiesza kurtkę na naszych krzesłach — to wypróbowana i przetestowana metoda.
Nikt nie chce się pocić w kurtce w upalny dzień, a dodatkowy ciężar noszenia może być niedogodnością, zwłaszcza podczas dojazdów do pracy. Zachowaj prostotę i zostaw kurtkę w biurze. Zawieś go na krześle lub trzymaj gdzieś w swojej kabinie. W ten sposób nie będziesz żałować, że nie zabrałeś kurtki, gdy marzniesz, lub z powodu niedogodności związanych z przynoszeniem jej i nieużywaniem jej.

Pożycz kurtkę współpracownika.

Jeśli w biurze ciągle jest ci zimno, twoi współpracownicy prawdopodobnie mają do czynienia z tym samym problemem. Są szanse, że będziesz mieć co najmniej jednego współpracownika (mam nadzieję, że przyjaciela), który postępuje zgodnie z powyższą wskazówką i przez cały czas ma przy sobie kurtkę. Jeśli go nie używają, zawsze możesz zapytać, czy możesz go trochę pożyczyć.

Wyjdź z biura.

Jeśli nie możesz już dłużej wytrzymać zimna, tak naprawdę wystarczy wyjść z klimatyzowanego pomieszczenia lub budynku i rozmrozić się w upale Manili. Nie potrzebujesz pieniędzy ani interakcji społecznych, ale pamiętaj, aby nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny przed wyruszeniem. Sprawdź ofertę na klimatyzacja Bielany.

Wejdź i zejdź po schodach.

Zignoruj ​​zdezorientowane spojrzenia ciekawskich gapiów.
Ćwiczenia to świetny sposób na krążenie krwi. Jeśli Twój biurowiec ma dostępne schody, możesz wspinać się w górę i w dół po kilku kondygnacjach. Jeśli się spocisz, po prostu osusz się, chyba że chcesz zachorować. Klimatyzacja Mokotów powinna mieć sterowanie lokalne.

Przenieś się w cieplejsze miejsce.

Przyjmuj dzienną dawkę witaminy D, gdy jesteś na niej
Jeśli twoje biurko lub boks znajduje się bezpośrednio pod otworem wentylacyjnym lub ma silny przeciąg, możesz mieć podstawy, aby poprosić o nowe miejsce. Jeśli tak nie jest i zakładając, że pracujesz z laptopem, możesz spróbować przenieść swoją pracę w cieplejsze miejsce na kilka godzin, być może w pobliżu okna z dużą ilością światła słonecznego.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.