5 sposobów naprawy rur PVC

Pęknięta rura PVC może powodować wycieki wody lub wadliwe działanie zlewu. Aby pomóc Ci przywrócić działanie zlewu, przygotowaliśmy pięć sposobów, które pomogą Ci naprawić rury PVC.

Rury z PVC (rury z polichlorku winylu) są znane ze swoich trwałych i lekkich właściwości, które czynią je zrównoważonym rozwiązaniem dla kanalizacji, kanalizacji i nawadniania. Rury PVC, zwykle identyfikowane przez ich biały lub kremowy kolor, są łączone za pomocą złączek i kleju rozpuszczalnikowego, który topi warstwę powierzchniową rur, spajając ze sobą materiał.

PVC jest najczęściej używany jako rura odpływowa, znana z łatwości użytkowania i przystępności cenowej. W przypadku większości uszkodzeń PVC można dokonać napraw istniejącej rury, aby utrzymać pod kontrolą wycieki. Jeśli jednak uszkodzenie jest zbyt duże, rura może wymagać całkowitej wymiany. Aby pomóc Ci w nawigacji po naprawie lub wymianie rur PVC, wyszczególniliśmy pięć sposobów naprawy lub wymiany rury.

Najczęstsze przyczyny wycieków PVC

Oto niektóre z najczęstszych przyczyn napraw i wymiany rur PVC:

Niewłaściwa instalacja — Jeśli złączka PVC nie jest prawidłowo zamontowana na rurze łączącej, może wystąpić wyciek. Jest to zwykle spowodowane luźnym dopasowaniem, które umożliwia przesiąkanie wody.
Niewłaściwy klej adhezyjny — upewnij się, że kupujesz odpowiedni klej do PVC, aby nie uległ przedwczesnemu zniszczeniu. Przed wyborem kleju przeczytaj etykietę, aby potwierdzić, że jest on przeznaczony do przyklejania się do PVC. Nawet jeśli wybierzesz właściwy klej, w końcu z wiekiem ulegnie on pogorszeniu i będzie wymagał naprawy. Jeżeli sami nie możemy sobie poradzić, pomoże nam http://hydraulik.krakow.pl/.
Mroźne temperatury — chociaż PVC jest odporny na zamarzanie, nadal może stać się kruchy i uszkodzony w ekstremalnych zimowych warunkach pogodowych. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym panują niskie temperatury, zaizoluj rury, aby zapobiec zamarzaniu.
Jak naprawić uszkodzone rury PVC?
Od taśmy epoksydowej i gumowej po zaciski do węży i ​​włókno szklane — oto pięć sposobów naprawy lub wymiany rury PVC.

1. Taśma lub tkanina z żywicy z włókna szklanego

Jeśli szukasz tymczasowej naprawy przeciekającej rury PCV, taśma z żywicy z włókna szklanego może spowolnić uszkodzenie. Taśma z włókna szklanego ułatwia naprawę dzięki zastosowaniu żywicy aktywowanej wodą, która twardnieje wokół rury i spowalnia przeciekanie. Przed nałożeniem taśmy na rurę PVC należy oczyścić uszkodzoną powierzchnię rury wilgotną szmatką. Gdy jest jeszcze mokra, owinąć taśmę wokół uszkodzonego obszaru i pozostawić żywicę do stwardnienia przez 15 minut.

Tkanina z żywicy z włókna szklanego może być użyta do bardziej trwałych napraw. Podobnie jak w przypadku naprawy taśmy z żywicy, zacznij od oczyszczenia obszaru wokół wycieku lub uszkodzenia, a następnie delikatnie przeszlifuj powierzchnię, aby uzyskać bardziej przyczepną powierzchnię. Tkaninę żywiczną można następnie umieścić na uszkodzeniu. Aby rozpocząć utwardzanie żywicy, należy skierować światło UV bezpośrednio na rurę lub wynieść odcinek rury na zewnątrz, na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

2. Epoksyd

Epoksyd naprawczy to kit lub lepki płyn, który można stosować do naprawy nieszczelności rur na PCV i jego połączeniach. Aby naprawić rurę lub złącze za pomocą żywicy epoksydowej, najpierw wyczyść i osusz uszkodzony obszar, upewniając się, że woda nie dostanie się do uszkodzonego obszaru.

W razie potrzeby szpachlę lub płyn wymieszać zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie nałóż żywicę epoksydową i pozostaw do utwardzenia przez dziesięć minut. Po utwardzeniu przepuść wodę przez rurę i sprawdź, czy nie ma wycieków. Tak podpowiada doświadczony http://hydraulik-krk.pl/.

3. Gumowa i silikonowa taśma naprawcza

Jeśli masz do czynienia z niewielkim wyciekiem, gumowo-silikonowa taśma naprawcza jest prostym rozwiązaniem. Podobnie jak taśma z żywicy z włókna szklanego, guma i taśma silikonowa są dostarczane w rolce, którą można owinąć bezpośrednio wokół rury PVC. Jednak zamiast przylegać do rury, taśma naprawcza przylega bezpośrednio do siebie.

Aby naprawić uszkodzenie, owinąć taśmę wokół wycieku, zakrywając trochę z lewej i prawej strony dotkniętego obszaru. Taśma wykorzystuje kompresję, aby naprawić nieszczelność, dlatego przed ponownym użyciem rur upewnij się, że owijka jest szczelna i bezpieczna.

4. Taśma gumowa i zaciski do węży

Podobnie jak gumowa i silikonowa taśma naprawcza, ta metoda naprawy wykorzystuje kompresję do naprawy niewielkich wycieków w rurach PVC. Owiń gumę wokół uszkodzonego obszaru, a następnie oddziel zaciski węża i umieść je wokół uszkodzonego obszaru, dokręcając, aby zatrzymać lub spowolnić wyciek. Ta naprawa powinna być naprawą tymczasową, ponieważ gumowa taśma i zaciski węży staną się nieskuteczne w miarę wzrostu przecieku.

5. Wymiana
Czasami rura PVC jest zbyt uszkodzona, aby można ją było wykonać prostą naprawą. W takim przypadku konieczna będzie wymiana uszkodzonego odcinka na nową rurę PVC. Aby wymienić rurę, najpierw upewnij się, że dopływ wody do rury jest wyłączony. Można to zrobić za pomocą lokalnego wyłącznika odcinającego wodę, znajdującego się w pobliżu rury, lub wyłączając wodę na głównym wodociągu.

Przetnij rurę około jednego cala w lewo i w prawo od uszkodzonego obszaru za pomocą przecinaka z grzechotką lub piły do ​​metalu.
Pozwól, aby nadmiar wody wydostał się z rury i osusz czystą szmatką.
Po odcięciu uszkodzonej rury, włóż na sucho rurę zastępczą w otworze, upewniając się, że złączka rury jest prawidłowo zamocowana wokół istniejącego PVC.
Nałożyć rozpuszczalnik do gruntowania PCW na wewnętrzną część łączników rury zastępczej i na zewnątrz istniejącej rury.
Następnie nałóż klej na istniejącą, odsłoniętą rurę PVC i wokół wewnętrznej części zamiennej kształtki.
Włóż istniejącą rurę do wymiany łączników, wykonując ruch skręcający, aby zabezpieczyć rurę klejem.
Trzymaj rurę mocno przez 10 sekund, aby zapewnić silne wiązanie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.