POLIESTER CZY BAWEŁNA? JAKI JEST LEPSZY MATERIAŁ?

Odzież sportową i artykuły sportowe można zamawiać nie tylko od różnych producentów, ale prawie zawsze z różnych materiałów. Prawie zawsze pojawia się pytanie, czy lepszym materiałem jest poliester czy bawełna. Dajemy odpowiedź.

ODZIEŻ SPORTOWA WYKONANA Z POLIESTRU LUB BAWEŁNY

Wiele artykułów sportowych, które można zamówić w sklepie, dostępnych jest z różnych materiałów. Niezależnie od tego, czy chodzi o T-shirty, koszulki polo, czy też spodnie treningowe, jako sportowiec masz swobodny wybór materiału na swoją odzież sportową. Poliester materiał lub bawełna są używane jako materiały do ​​prawie wszystkich produktów. Oba materiały mają zalety i wady, które przemawiają za materiałami. Przede wszystkim jednak późniejszy obszar zastosowania sprzętu sportowego powinien decydować o materiale.

Bawełna
Bawełna to naturalny materiał stosowany głównie w wielu artykułach rekreacyjnych. Bawełna jest również bardzo popularnym materiałem na artykuły sportowe. Jako naturalny materiał bawełna ma tę zaletę, że jest bardzo miękka w dotyku, szczególnie na skórze.

 

Poliester
Poliester to włókno syntetyczne, a zatem materiał syntetyczny. Już teraz struktura poliestru i bawełny różni się tak wyraźnie. Jako materiał, poliester został opracowany w taki sposób, że ma przede wszystkim właściwości oddychające. Wilgoć jest transportowana na zewnątrz przez materiał poliestrowy i nie jest magazynowana w tkaninie.

 

POLIESTER CZY BAWEŁNA, CO JEST TERAZ LEPSZE?

Po przeglądzie zalet i wad poliestru i bawełny staje się jasne, co wyróżnia te dwa materiały. Przede wszystkim decydujący jest transport wilgoci. Z tego powodu poliester jest lepszym materiałem na wszystkie artykuły sportowe noszone podczas aktywnego uprawiania sportu. Koszulki sportowe, a także koszulki czy spodnie treningowe wykorzystywane bezpośrednio w sporcie równieżnowe koszulki do kompletów koszulek lub spodenki są teraz wykonane tylko z poliestru. Warto wiedzieć czy to tkanina czy dzianina.

Z drugiej strony bawełna jest przeznaczona przede wszystkim na produkty noszone przed ćwiczeniami. Preferowane są koszulki polo lub koszulki. To, czy lepszym materiałem jest bawełna, czy poliester, zawsze zależy od przeznaczenia odzieży sportowej.

Wskazówka: Jeśli chcesz połączyć oba te elementy, możesz również uzyskać produkty z mieszanki bawełny i poliestru od wielu markowych producentów. Jednak te artykuły sportowe są również częściej używane przed ćwiczeniami.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.